top of page

Konkurso laimėtojai

Kviečiame susipažinti su konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ nacionaliniais Lietuvos ir regioniniais konkurso laimėtojais visame Baltijos jūros regione.

2021 m nacionalinis laimėtojas - Rasa ir Arūnas Rutkauskai, auginantys limuzinus Stulgių kaime, Kelmės rajone! Jie atstovaus Lietuvą tarptautiniame konkurso etape!

Paspaudę šią nuorodą galite pažiūrėti filmuką apie šį ūkį.

cover picture 2021 video Limuzinai.png
2021_06_10_LimuzinuFerma_EmilijaVin-9.jpg
2021_06_10_LimuzinuFerma_EmilijaVin-29.jpg
2021_06_10_LimuzinuFerma_EmilijaVin-4.jpg
2021_06_10_LimuzinuFerma_EmilijaVin-16.jpg

Laimėtojo A. Rutkausko komentaras iš karto po rezultatų paskelbimo: „Apie konkursą sužinojome seniai, bet žmoną teko ilgai įkalbinėti – galbūt anksčiau jautėme, kad mūsų limuzinų ferma yra kūrimo procese, o dabar jau perėjome į tobulinimo etapą. Nors mūsų ūkio negalima pavadinti ekologišku, kurdami jį mokomės būtent iš tokių ūkių. Greta ūkininkavimo esu ir gydytojas, tad galbūt tai taip pat turėjo įtakos pasirinkimui ūkininkauti tvariai. Norint naudoti chemiją savo ūkyje, reikia nemažai žinių – man tikrai baisu, kai net į mažus kaimo ūkius atvažiuoja chemijos purkštuvai. Mūsų ūkis vis dar plečiasi, tikslas – jį padidinti nuo 70 iki 150 hektarų, turėti 60 limuzinų mamų – iš to jau galėtų pragyventi keturių asmenų šeimyna. Norint ūkininkauti tvariai, reikia ekperimentuoti, nebijoti inovacijų. Galime tvirtai teigti, jog būtent išbandytos naujovės atneša tik gerąja prasme stebinančius rezultatus."

bottom of page